به نام خدا

گزارش جلسه انجمن فیزیک معلمان شهر تهران مورخه 29/4/95

ابتدا خانم عصمتی از اعضا به خاطر حضور به موقع در جلسه تشکر کردند. و سپس مختصری راجع به جلسه ای که برخی از اعضا با آقای حدادی داشتند توضیحاتی دادند.

ایشان همچنین توضیح دادند که پیرو تقاضای آقای ابوالحسنی از انجمن فتونیک از انجمن به او پیغام داده شد که در زمینه علمی می توانند در جشنواره های ایشان همکاری کنند.

تاریخ مجمع انجمن معلمان فیزیک شهر تهران بین 15 تا 17 شهریور ما ه از ساعت 9 تا 12 مشخص شد و موضوع اصلی سخنرانی در این مجمع " تازه های فیزیک" خواهد بود.

از دیگر برنامه های مجمع " گزارش کار یک ساله عضو گیری اعضای فعال و با تجربه کارهای عملی " خواهد بود.

سپس به طور مفصل در مورد شرکت انجمن در کنفرانس آموزشی فیزیک سالانه در مشهد صحبت شد. اهم مطالب به شرح زیر بود:

1-    آقای محمدی وند برای غرفه انجمن در آنجا دو پیشنهاد داشتند یکی برگزاری کارگاه عکاسی فوق سریع از مرتبه 01/0 ثانیه   با دوربین های معمولی و گوشی های همراه معمولی ولی با نصب نرم افزارهای مورد نیاز دوم انجام آزمایشات جالب و سریع از کتاب فیزیک سال دهم که با توجه به صحبت ها به نظر رسید که انجام آزمایشات   سال دهم برای دبیران مفید تر خواهد بود.

2-    دعوت از آقای خلج برای انجام یک سری آزمایشات

سپس با حضور آقای عابدینی به موضوع سایت پرداخته شد. و قرار شد در سایت قسمتی مبنی بر کمیته نقد و بررسی کتاب فیزیک سال دهم تشکیل شود و نتایج این کمیته روی سایت قرار گیرد.

در سایت می توان مطالب و آزمایش ها را به صورت عنوان بندی مطالب گذاشت و یا به صورت سال تحصیلی و البته با توجه به اینکه در کنفرانس قرار است سایت انجمن معرفی شود و عضو گیری جدید توسط سایت انجام شود اهمیت به روز بودن و مطالب سایت مشخص می‌شود.

آقای افاضل تصریح کردند که برای فعال شدن سایت باید تمامی اعضا باید فعالیت کنند و درگیر باشند بر همین اساس قرار شد که تا سه شنبه هفته آینده هر یک از اعضا مطالبی برای قرار دادن در سایت به آقای سیاری زاده ایمیل کند.

سپس آقای عابدینی در مورد شرایط سایت صحبت کردند و قرار شد عضویت در سایت رایگان باشد ولی استفاده از 10 درصد مطالب سایت با عضویت در انجمن و دادن هزینه انجام شود.

بعد از ثبت نام افراد برای عضویت در سایت ایمیل تایید عضویت برای افراد ارسال شود.

سعی شود که بیشتر محتوای سایت غیر کپی باشد اما اگر هم مطالب و یا آزمایشاتی گذاشته می شود با ذکر منبع و توضیحاتی در مورد آزمایش صورت گیرد.

داوری کارهایی که باید در سایت گذاشته شود با خانم دکتر شکر باغانی است.

سپس با حضور آقای خلج در جلسه ایشان در مورد کارهایی که تا به حال انجام داده اند صحبت کردند و توضیح دادند که استودیوای برای طراحی و انجام آزمایش ایجاد کرده‌اند و قرار شد ایشان در زمینه انجام آزمایش در غرفه انجمن فیزیک در کنفرانس با ما همکاری داشته باشد.

قرار شد اعضا برای دیدن آزمایشات و کارهای آقای خلج برنامه گذاشته و به محل کار ایشان بروند که پی گیری این موضوع توسط خانم جوادی انجام می‌گیرید.

آدرس کانال ایشان در تلگرام shahrelm@ است. و آدرس سایت www.shahrelm.ir

سپس قرار شد از صنایع آموزشی (مسئول فروش آقای مصطفایی ) پی‌گیری شود که آیا آن‌ها حاضرند که به عنوان اسپانسر از طرف انجمن به کلیه شرکت کنندگان یک بسته آموزشی هدیه بدهند و در عوض غرفه رایگان به ایشان داده شود.

  • فن آموز
  • انجمن فیزیک