گزارش مجمع عمومی و انتخابات دومین دوره شورای اجرایی انجمن معلمان فیزیک شهر تهران

93 8 29 1

انجمن علمی آموزشی معلمان فیزیک شهر تهران پس از یک دعوت عمومی از اعضای انجمن در صبح روز پنجشنبه 29/8/93 در دانشگاه فرهنگیان تشکیل جلسه داد. انجمن انتخابات اولین دوره سه ساله شورای اجرایی خود را در سال 1390 در دانشگاه امیرکبیر همزمان با برگزاری دوازدهمین کنفرانس آموزش فیزیک برگزار کرده بود. فعالیت های انجمن در این دوره سه ساله با حضور دو رئیس توانمند جناب آقای اسماعیل حیدری فرد و سرکار خانم مرضیه عصمتی قابل تقدیر است.

ابتدای جلسه پس از تلاوت آیاتی از کلام اله مجید و سرود ملی، گزارس مبسوطی از فعالیت سه ساله انجمن ارائه شد. در این مجموعه فعالیت انجمن با انجمنها و مراکزعلمی دیکر از جمله اتحادیه انجمنهای علمی آموزشی معلمان فیزیک ایران، انجمن ترویج علم، سازمان پژوهش و سازمان فضایی ایران به چشم میخورد. برگزاری کارگاههای و سخنرانی علمی و پیگیری مستمر برای استقرار محل دفتر انجمن به اطلاع اعضا رسانده شد. که خلاصه آن به شرح زیر است:

1-     برگزاری جشنواره فیزیک سال 91

2-     برگزاری دومین همایش نقش دانشمندان ایرانی اسلامی در پیشبرد علوم تجربی

3-     همکاری در هفته ترویج علم در ایران در سال 92 و سال 93 با انجمن ترویج علم ایران

4-     همکاری در هفته جهانی فضا در سال 92 و سال 93 با سازمان فضایی ایران

5-     همکاری در برگزاری چهاردهمین و پانزدهمین کنفرانس آموزش فیزیک ایران با اتحادیه انجمنهای علمی آموزشی معلمان فیزیک ایران

6-     برگزاری نقد و بررسی کتب درسی، کارگاه اپتیک و شاخص های طراحی کتاب درسی

سپس گزارش مالی انجمن ارائه شد. در این گزارش بیان شد در حال حاضر منبع مالی ثابت انجمن برای امور جاری حق عضویت اعضا است و برنامه های قبلی انجمن با کمک حامیان مالی و معنوی انجام شده است و اغلب فعالیتهای انجمن بصورت خودگردان انجام شده است. بعد از آن بازرس اصلی انجمن امور مالی و فعالیتهای شورای اجرایی دوره اول را مورد تایید و براساس اساسنامه انجمن اعلام کردند.

93 8 29 2

برنامه بعدی جلسه مجمع عمومی برای معرفی برنامه حمایتی و پشتیبانی اداره آموزش و پرورش شهر تهران از انجمنهای علمی در نظر گرفته شده بود. علیرغم تمایل و اعلام حمایت و همکاری و پشتیبانی اداره نماینده اداره در جلسه حضور نداشتند. البته در جلسه حضوری نمایندگان انجمن با اداره فرصت های بسیار خوبی برای تعامل و همکاری معاونت برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی اداره با انجمنهای علمی وجود دارد و امید است شورای جدید با انسجام و هماهنگی بتوانند از این فرصت های موجود استفاده بهینه را داشته باشند. در این زمان خالی برنامه تبادل نظری بین اعضای انجمن و اعضای دوره اول شورای اجرایی برقرار است و افراد برای شرکت در انتخابات تشویق شدند. سپس توسط یکی از اعضا معرفی از سال جهانی نور در سال 2015 صورت گرفت و دلایل و اهمیت انتخاب این سال به عنوان سال جهانی نور معرفی شد.

93 8 29 3

برنامه بعدی انجمن سخنرانی زیبای دکتر منصوری بود که با دعوت انجمن و به همراه دکتر سیامک خادمی و دکتر منصور وصالی در جلسه حضور داشتند. ایشان در خصوص " نقش افراد در انجمنهای علمی بعنوان یک نهاد مردمی و نقش آن در جامعه " شروع به صحبت کردند. بخش اول صحبت در خصوص حرفه‌ای بودن و انجام کار بصورت حرفه‌ای در یک جامعه مدرن صحبت کردند و ادامه دادند که چطور یک معلم، یک کارمند یا یک استاد دانشگاه می‌تواند حرفه‌ای کار کند. سپس به موضوع انجمنها پرداختند و ادامه دادند که حضور در انجمنهای علمی به منظور داشتن یک اجتماع علمی و گفتمان علمی بخشی از حرفه‌ای بودن یک معلم است که منجر به رشد و مدرن شدن یک جامعه می‌شود و برای رسیدن به آن باید هزینه کرد.

در انتهای جلسه به منظور برگزاری انتخابات دوره دوم شورای اجرایی انجمن هیئت رئیسه سنی با حضور دکتر منصور وصالی رئیس جلسه، خانم فریناز نصیری زیبا منشی و خانم مریم خرم‌نیک ناظر انتخاب شدند. سپس معرفی اعضای داوطلب و کاندیدا برای دوره دوم شورای اجرایی انجام شد. میهمانان برنامه در هر دوی این بخش به کمک انجمن آمدند و بخش ثبت نام، معرفی کاندیداهای شورا و بازرس و انتخابات و شمارش آرا به درستی و کامل انجام شد.

93 8 29 4

نتیجه انتخابات 5 نفر اعضای اصلی شورای اجرایی: آقایان نصراله افاضل، محمد سیاری‌زاده و خانم‌ها مرضیه عصمتی، آزیتا سیدفدایی و آقای مرتضی محمدی‌وند و بازرس اصلی سرکار خانم معصومه شاهسواری انتخاب شدند. اعضای علی‌البدل شورای اجرایی خانم‌ها مهسا جلیلی و اشرف السادات شکرباغانی و بازرس علی‌البدل خانم مهرناز سیفی برای مدت سه سال انتخاب شدند. در انتهای مجمع سرکار خانم عصمتی رئیس دوره اول شورای اجرایی انجمن با اهدا لوح تقدیر از طرف انجمن و یک هدیه از طرف خودشان از زحمات سه ساله اعضای انجمن و بازرس تقدیر و تشکر کردند. همچنین لوح تقدیری هم با امضا اعضا و بازرس دوره اول و قرائت آن در جلسه از طرف انجمن به ایشان تقدیم شد. جلسه در ساعت 12:30 با امضا صورتجلسه انتخابات و اساسنامه انجمن به پایان رسید و اعضای دوره جدید در یک جلسه کوتاه مدت برای برگزاری جلسات در صبح روز های پنجشنبه در محل دفتر انجمن( دفتر اتحادیه) و تشکیل اولین جلسه در هفته آینده و انتخاب رئیس، نایب رئیس و خزانه دار انجمن و تصویب آیین نامه داخلی شورا برنامه ریزی کردند.

  • فن آموز
  • انجمن فیزیک