حضور دبیر محترم جشنواره فیزیک جناب آقای بیاتانی

arm1

موضوع: گزارش جشنواره فیزیک 91

image003

با سلام

 

در مراسم اختتامیه سیزدهمین کنفرانس آموزش فیزیک و آزمایشگاه که با حضور شرکت‌کنندگان در کنفرانس درسالن الغدیر دانشگاه زنجان برگزارشد، جناب آقای محمد حسن بیاتانی دبیر جشنواره فیزیک اتحادیه انجمن‌های علمی آموزشی معلمان فیزیک ایران توضیحاتی در خصوص نحوه برگزاری جشنواره دادند. در ادامه

وبر اساس تصمیمات شورای اجرایی اتحادیه و مشورت‌های قبلی انجام شده با رئیس وقت انجمن شهر تهران، جناب آقای حیدری فرد اعلام کردند که جشنواره فیزیک سال 91 توسط انجمن شهر تهران برگزار خواهد شد. این جشنواره در بخش‌های مقالات فیزیکی، عکس و فیلم یک دقیقه‌ای فیزیکی، طرح درس الکترونیکی و بهترین سایت فیزیک برگزار خواهد شد که با اهدای لوح، از افراد برگزیده تقدیر به عمل خواهد آمد. این موضوع در جلسه انجمن معلمان فیزیک شهر تهران که در تاریخ 18/6 /91 برگزار شد مطرح گردید و پس از انجام بررسی‌های لازم، نحوه تقسیم وظایف در کادر اجرایی و معیارهای داوری تصویب شد. جشنواره 91 در شش محور برگزار خواهد شد که عبارتند از 1- "بهترین عکس" که علاوه بر آن‌که ذکر مشخصات تصویر و ارائه توضیحات کافی در خصوص پدیده مورد نظر ضروری است، سایز تصویر ارسالی نیز باید حداقل 500 کیلو بایت باشد. 2-"بهترین فیلم یک دقیقه‌ایی" که شرکت‌کنندگان در این بخش باید یک پدیده فیزیکی را توصیف کنند.3- "نشریه‌های انجمن‌های علمی-آموزشی معلمان فیزیک" 4-"مقاله" حداکثر 7 صفحه که فرمت فایل ارسالی باید word و یا pdf بوده و موضوع آن برگزفته از تجربه‌های آموزشی دبیران فیزیک باشد. 5- "بهترین سایت و وبلاگ" که جایزه آن به منتخب انجمن‌های معلمان فیزیک و دبیران فیزیک که سایت علمی- آموزشی در خصوص فیزیک داشته باشند تعلق می‌گیرد. 6- "طرح درس الکترونیکی"

علاقه‌مندان آثار خود را حداکثر تا تاریخ 30 اسفند 1391 به آدرس: تهران- خیابان کریمخان زند- ایرانشهر شمالی- سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی- دفتر برنامه‌ریزی و تألیف کتب درسی- گروه فیزیک- دفتر انجمن علمی آموزشی معلمان فیزیک شهر تهران و یا به آدرس ایمیل انجمن: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال نمودند. آثار دریافت شده در اردیبهشت سال 92 طی چند جلسه، در دفتر انجمن با حضور اعضای شورای اجرایی، بررسی شدند. متأسفانه علیرغم معرفی این جشنواره مخصوصاً در زمان کنفرانس آموزش فیزیک و ارسال پوستر به مناطق مختلف آثار رسیده در چند بخش از سطح علمی و کیفیت مطلوب و مورد نظر برخوردار نبودند. بر اساس نتایج داوری هیچ یک از آثار رسیده شرایط لازم برای کسب رتبه های اول، دوم و سوم را کسب نکردند. اما از آثار رسیده در بخش "بهترین عکس" خانمها آناهیتا آریایی نژاد از یزد و 2- نورس شبانی از عجب شیر شایسته دریافت لوح تقدیر شدند. با توجه به آگاهی از مشکلات چاپ در سال گذشته و محدودیتهای انجمنها در انتشار نشریه و در بخش"نشریه" نشریه آدرخش از انجمن معلمان فیزیک استان فارس شایسته دریافت لوح تقدیر شناخته شد از این انجمن و انجمنهای دیگر که در تدوین و تولید مجلات علمی کوشا هستند، قدردانی می‌شود.

با تقدیم احترام

مرضیه عصمتی

رئیس انجمن معلمان فیزیک شهر تهران

  • فن آموز
  • انجمن فیزیک